Praktiske informationer

Hvor og hvornår skal jeg deltage i StudieInfo?
Klik på dit område for at se, hvor og hvornår din skole skal deltage.

23. marts på UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole Odense

Vi mødes i C0.01 / Hal C

  • Kl. 08.45-11.00
    • Tornbjerg Gymnasium
  • Kl. 10.25-12.40
    • Mulernes Legatskole
    • Nordfyns Gymnasium
    • STUK (Toftlund Studenterkursus)
  • Kl. 12.05-14.20
    • Vestfyns Gymnasium
    • Fredericia Gymnasium og HF
24. marts på UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole Odense

Vi mødes i C0.01 / Hal C

  • Kl. 10.25-12.40
    • Middelfart Gymnasium og HF
    • Nyborg Gymnasium og HF
  • Kl. 12.05-14.20 
    • Fyns HF-Kursus
    • HF & VUC Fyn, Odense
25. marts på Syddansk Universitet Odense

Vi mødes i idrætshal 1 (tæt ved P1)

  • Kl. 10.25-12.40
    • Odense Tekniske Gymnasium
    • Rudolf Steiner Odense
    • Svendborg Handelsgymnasium
  • Kl. 12.05-14.20
    • Faaborg Gymnasium
    • Midtfyns Gymnasium
    • Svendborg Gymnasium og HF
30. marts på Erhvervsakademi Aarhus

Vi mødes i kantineområdet ved hovedindgangen

  • Kl. 08.45-11.00
    • Aarhus Handelsgymnasium, Viby
    • Aarhus Gymnasium Viby – HTX
  • Kl. 10.25-12.40
    • Th. Langs HF og VUC
    • Viby Gymnasium og HF
    • HTX Skjern, UCRS
31. marts på VIA University College, Aarhus C

Vi mødes ved indgangen til bygning A

  • Kl. 08.45-11.00
    • Aarhus Katedralskole
    • Marselisborg Gymnasium
  • Kl. 10.25-12.40
    • Aarhus Gymnasium, Aarhus C
    • Aarhus Statsgymnasium
1. april på Aarhus Universitet

Vi mødes i aulaen (indgang ved bygning 1412, Nordre Ringgade 4)

  • Kl. 08.45-11.00
    • Aarhus Akademi
    • Risskov Gymnasium
  • Kl. 10.25-12.40
    • Randers HF og VUC
    • Viborg Tekniske Gymnasium, Mercantec
  • Kl. 12.05-14.20
    • College 360 Silkeborg – HTX
    • Paderup Gymnasium
    • Tradium Teknisk Gymnasium, Randers
2. april på Aarhus Universitet

Vi mødes i aulaen (indgang ved bygning 1412, Nordre Ringgade 4)

  • Kl. 08.45-11.00
    • Handelsgymnasiet Aarhus, Vejlby Risskov
    • Egå Gymnasium
  • Kl. 10.25-12.40
    • Grenaa Gymnasium
    • Rønde Gymnasium
    • VID Gymnasier, Grenaa
    • VID Gymnasier, Rønde
  • Kl. 12.05-14.20
    • Favrskov Gymnasium
3. april på VIA University College Horsens

Vi mødes på torvet/kantineområdet ved hovedindgangen

  • Kl. 10.25-12.40
    • Learnmark Horsens
  • Kl. 12.05-14.20
    • Horsens HF og VUC
    • SCU Skanderborg-Odder HF og VUC
    • Skanderborg Gymnasium
    • Teknisk Gymnasium Skanderborg
14. april på Aalborg Universitet, Rendsburggade 14

Vi mødes i foyeren

  • Kl. 08.45-11.00
    • VUC Nordjylland, Aalborg
    • Aalborg City Gymnasium
    • Aalborg Handelsskole, Turøgade
  • Kl. 10.25-12.40
    • Nørresundby Gymnasium og HF
  • Kl. 12.05-14.20
    • Aalborg Handelsskole, Saxogade
15. april på Hasseris Gymnasium

Vi mødes i festsalen til højre for hovedindgangen

  • Kl. 08.45-11.00
    • Hasseris Gymnasium
    • Aalborghus Gymnasium
  • Kl. 10.25-12.40
    • Erhvervsskolerne Aars
    • Handelsgymnasiet Mariagerfjord
    • Mariagerfjord Gymnasium
  • Kl. 12.05-14.20
    • Støvring Gymnasium
    • Aalborg Tekniske Gymnasium (Friis og Øster Uttrupvej)
16. april på Professionshøjskolen UCN Hjørring

Vi mødes i idrætshallen

  • Kl. 08.45-11.00
    • EUC Nord, Hjørring HTX
    • Hjørring Gymnasium
    • VUC Nordjylland, Hjørring
  • Kl. 10.25-12.40
    • EUC Nord Frederikshavn
    • Frederikshavn Gymnasium og HF
    • Frederikshavn Handelsskole
    • VUC Nordjylland, Frederikshavn
  • Kl. 12.05-14.20
    • Brønderslev Gymnasium og HF
    • EUC Nord, Hjørring HHX
    • EUX Merkantil, Hjørring
17. april på Professionshøjskolen UCN Thisted

Vi mødes i aulaen

  • Kl. 08.45-11.00
    • Thisted Gymnasium og HF-kursus
  • Kl. 10.25-12.40
    • EUC Nordvest, Fjerritslev
    • EUC Nordvest, Thisted
    • Fjerritslev Gymnasium
  • Kl. 12.05-14.20
    • Morsø Gymnasium
    • Morsø Handelsgymnasium, EUC Nordvest
    • Thy-Mors HF og VUC, Nykøbing
    • Thy-Mors HF og VUC, Thisted
21. april på UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole Vejle

Vi mødes i atriet ved hovedindgang C

  • Kl. 08.45-11.00
    • Campus Vejle HF
    • Vejle Tekniske Gymnasium
  • Kl. 10.25-12.40
    • Gymnasiet HTX Lillebælt, Fredericia
    • HF og VUC Fredericia
    • IBC Fredericia
    • Tørring Gymnasium
    • Vejlefjordskolen
  • Kl. 12.05-14.20
    • Rosborg Gymnasium og HF
22. april på UC Syd Esbjerg

Vi mødes på Gammel Torv (til højre for hovedindgangen)

  • Kl. 08.45-11.00
    • Esbjerg Gymnasium
    • Rybners HF
    • Rybners HTX
    • Rybners STX
  • Kl. 10.25-12.40
    • Erhvervsgymnasiet Grindsted
    • Grindsted Gymnasium og HF
    • Rybners HHX
  • Kl. 12.05-14.20
    • Ribe Katedralskole
    • Varde Gymnasium og HF
    • VUC Vest, Esbjerg
23. april på Syddansk Universitet Kolding

Vi mødes i atriet ved hovedindgangen

  • Kl. 08.45-11.00
    • IBC Kolding
    • Munkensdam Gymnasium Kolding
    • Kolding HF og VUC
  • Kl. 10.25-12.40
    • Haderslev Handelsskole (Det Blå Gymnasium)
    • Haderslev Katedralskole
    • Hansenberg Kolding
    • VUC Syd, Haderslev
  • Kl. 12.05-14.20
    • Kolding Gymnasium
    • Vejen Business College
    • Vejen Gymnasium og HF
24. april på Syddansk Universitet Sønderborg

Vi mødes i Atriumgården til venstre for hovedindgangen

  • Kl. 08.45-11.00
    • Alssundgymnasiet, Sønderborg
    • Sønderborg Statsskole
    • VUC Syd, Sønderborg
  • Kl. 10.25-12.40
    • A.P. Møller Skolen
    • Duborg-Skolen
    • IBC Aabenraa
    • Tønder Gymnasium og HF
    • Aabenraa Statsskole
  • Kl. 12.05-14.20
    • Business College Syd (Det Blå Gymnasium) Sønderborg
    • EUC Syd, Sønderborg
    • EUC Syd, Tønder
    • EUC Syd, Aabenraa
    • Deutches Gymnasium für Nordschleswig
    • Tønder Handelsskole (Det Blå Gymnasium)
    • VUC Syd, Aabenraa
28. april på VIA University College og Dania Viborg

Vi mødes i atriet/kantineområdet ved hovedindgangen

  • Kl. 08.45-11.00
    • Viborg Gymnasium og HF
    • Viborg Handelsgymnasium, Mercantec
  • Kl. 10.25-12.40
    • Bjerringbro Gymnasium
    • Skive Gymnasium og HF
    • Skive-Viborg HF og VUC
  • Kl. 12.05-14.20
    • Skive College HHX
    • Skive College HTX
    • Viborg Katedralskole
29. april på VIA University College og Aarhus Universitet Herning

Vi mødes i AU’s kantine i nr. 15

  • Kl. 08.45-11.00
    • Herningsholm Erhvervsskole, Herning
  • Kl. 10.25-12.40
    • Herning Gymnasium
    • Herningsholm Erhvervsskole, Ikast
  • Kl. 12.05-14.20
    • Ikast Brande Gymnasium
    • UCRS, HHX Skjern
30. april på VIA University College Holstebro

Vi mødes i gymnastiksalen i bygning B

  • Kl. 08.45-11.00
    • Holstebro Gymnasium og HF
    • UCH – Uddannelsescenter Holstebro HTX og HHX
  • Kl. 10.25-12.40
    • Det Kristne Gymnasium
    • Lemvig Gymnasium
  • Kl. 12.05-14.20
    • Struer Statsgymnasium

Skal du med bus?
Hvis du skal deltage i StudieInfo i en anden by, end hvor din skole ligger, kører vi dig i bus frem og tilbage. Se afgangstider herunder.

23. marts

Nordfyns Gymnasium
Afgang kl. 09.35
Bussen kører retur kl. 12.50.

STUK (Toftlund Studenterkursus)
Afgang kl. 08.30
Bussen kører retur kl. 12.50

Fredericia Gymnasium og HF
Afgang kl. 10.50
Bussen kører retur kl. 14.30.

Vestfyns Gymnasium
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30

24. marts

Middelfart Gymnasium og HF
Afgang kl. 09.10
Bussen kører retur kl. 12.50.

Nyborg Gymnasium og HF
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

25. marts

Svendborg Handelsgymnasium
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Faaborg Gymnasium
Afgang kl. 11.00
Bussen kører retur kl. 14.30

Midtfyns Gymnasium
Afgang kl. 11.20
Bussen kører retur kl. 14.30.

Svendborg Gymnasium og HF
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30.

30. marts

HTX Skjern, UCRS
Afgang kl. 08.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Th. Langs HF og VUC
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

1. april

Randers HF og VUC
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Viborg Tekniske Gymnasium, Mercantec
Afgang kl. 08.50
Bussen kører retur kl. 12.50.

Paderup Gymnasium
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30.

Teknisk Gymnasium Silkeborg (College 360)
Afgang kl. 11.00
Bussen kører retur kl. 14.30.

Tradium Teknisk Gymnasium Randers
Afgang kl. 11.00
Bussen kører retur kl. 14.30.

2. april

Grenaa Gymnasium
Afgang kl. 09.00
Bussen kører retur kl. 12.50.

Rønde Gymnasium
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

VID Gymnasier Rønde
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

VID Gymnasier Grenaa
Afgang kl. 09.00
Bussen kører retur kl. 12.50.

Favrskov Gymnasium
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

3. april

SCU Skanderborg, HF og VUC
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

Skanderborg Gymnasium
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

Teknisk Gymnasium Skanderborg
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

15. april

Erhvervsskolerne Aars
Afgang kl. 09.25
Bussen kører retur kl. 12.50.

Handelsgymnasiet Mariagerfjord, Tradium
Afgang kl. 08.50
Bussen kører retur kl. 12.50.

Mariagerfjord Gymnasium
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Støvring Gymnasium
Afgang kl. 11.20
Bussen kører retur kl. 14.30.

16. april

EUC Nord, Frederikshavn
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Frederikshavn Gymnasium og HF
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Frederikshavn Handelsskole
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

VUC Nordjylland, Frederikshavn
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Brønderslev Gymnasium og HF
Afgang kl. 11.20
Bussen kører retur kl. 14.30.

17. april

EUC Nordvest, Fjerritslev
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Fjerritslev Gymnasium
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Morsø Gymnasium
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30

Morsø Handelsgymnasium, EUC Nordvest
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30.

Thy-Mors HF og VUC Nykøbing
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30.

21. april

Gymnasiet HTX Lillebælt Fredericia
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

HF og VUC Fredericia
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

IBC Fredericia HHX
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

Tørring Gymnasium
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

Vejlefjordskolen
Afgang kl. 09.35
Bussen kører retur kl. 12.50.

22. april

Erhvervsgymnasiet Grindsted
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Grindsted Gymnasium og HF
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Ribe Katedralskole
Afgang kl. 11.05
Bussen kører retur kl. 14.30.

Varde Gymnasium og HF
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

23. april

Haderslev Handelsskole (Det Blå Gymnasium)
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Haderslev Katedralskole
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

VUC Syd, Haderslev
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Vejen Business College
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

Vejen Gymnasium og HF
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

24. april

A.P. Møller Skolen
Afgang kl. 09.00
Bussen kører retur kl. 12.50.

Duborg-Skolen
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

IBC Aabenraa
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

Tønder Gymnasium og HF
Afgang kl. 09.05
Bussen kører retur kl. 12.50.

Aabenraa Statsskole
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

EUC Syd, Tønder
Afgang kl. 10.40
Bussen kører retur kl. 14.30.

EUC Syd, Aabenraa
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

Deutches Gymnasium für Nordschleswig
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

Tønder Handelsskole (Det Blå Gymnasium)
Afgang kl. 10.40
Bussen kører retur kl. 14.30.

VUC Syd, Aabenraa
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

28. april

Bjerringbro Gymnasium
Afgang kl. 09.20
Bussen kører retur kl. 12.50.

Skive Gymnasium og HF
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

Skive-Viborg HF og VUC
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

Skive College
Afgang kl. 11.10
Bussen kører retur kl. 14.30.

29. april

Herningsholm Erhvervsskole Ikast
Afgang kl. 10.00
Bussen kører retur kl. 12.50.

Ikast Brande Gymnasium
Afgang kl. 11.35
Bussen kører retur kl. 14.30.

UCRS, HHX Skjern
Afgang kl. 10.50
Bussen kører retur kl. 14.30.

30. april

Det Kristne Gymnasium
Afgang kl. 09.10
Bussen kører retur kl. 12.50.

Lemvig Gymnasium
Afgang kl. 09.30
Bussen kører retur kl. 12.50.

Struer Statsgymnasium
Afgang kl. 11.15
Bussen kører retur kl. 14.30.

Hvem kan jeg møde?
Se her, hvilke uddannelsesinstitutioner du kan møde på Inspirationstorvet.